ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9636201
*
nr 963 6201
Spegel
Förgylld, höjd: 85 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 20:18:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 18:47:01
1
700 kr
25/5 17:26:02
1
Vinnande bud
25/5 19:57:01
2
800 kr
25/5 19:57:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 963 6201
Spegel
Förgylld, höjd: 85 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 18:47:01 | 1 | 700 kr |
25/5 17:26:02 | 1 | Vinnande bud |
25/5 19:57:01 | 2 | 800 kr |
25/5 19:57:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.